Aktualności

Zaproszenie na Wielki Finał Projektów – koncert oraz młodzieżowy festiwal kolorów

Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus serdecznie zaprasza na Wielki Finał Projektów. 31 sierpnia (piątek) zapraszamy Państwa na Koncert zespołu Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kamiennej  oraz wyczekiwany młodzieżowy Festiwal Kolorów. To także zakończenie projektu Archiwum Społeczne z Plusem realizowanego przez młodych ludzi z gminy Pawłów.

Rozkład jazdy – 31 sierpnia (piątek), na początek zapraszamy do świetlicy w Pawłowie, a tam:

  • 13:30 – przywitanie gości
  • 13:35 – prezentacja z realizacji projektu „Archiwum Społeczne z Plusem”
  • 14:00 – dyskusja o czasach dawnych
  • 14:30 – wręczenie dyplomów i nagród
  • 14:40 – zwiedzanie wystawy powstałej w ramach Archiwum
  • 15:00 – KONCERT muzyki etnicznej w wykonaniu Studium Instrumentów Etnicznych
  • 16:30 – FESTIWAL KOLORÓW na placu przy GOKSiR w Pawłowie (darmowe proszki: ograniczona ilość, istnieje możliwość zakupu kolorowych proszków)
  • 17:30 – zabawy integracyjne
  • 18:00 – pierwszy wyrzut kolorów
  • 19:30 – dyskoteka z DJ-em

WSTĘP WOLNY, zapraszamy! Podczas Festiwalu kolorów, odbędzie losowanie nagród oraz darmowych proszków niezbędnych do obrzucania się kolorami. Będzie także możliwość zakupu proszków.

Koncert Studium Instrumentów Etnicznych – przygotowany przez zespół oraz beatboxera Patryka. Zapraszamy wszystkich chcących zobaczyć nietypową grupę muzyczną ze Skarżyska i usłyszeć niespotykane dotąd dźwięki. Gwarantujemy niespotykaną energię tego wydarzenia!

Festiwal Kolorów z Plusem – takie Festiwale organizowane są w dużych miastach w Polsce, biorą w nich udział tysiące osób. Wydarzanie te nawiązują do oryginalnego hinduistycznego święta radości i wiosny. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. W Polsce właśnie podczas Festiwalu Kolorów mamy szansę poznać tę tradycję i również wtedy obrzucamy się kolorowymi proszkami holi. Takie proszki z łatwością spierają się z ubrań, dlatego nie trzeba się martwić, że zniszczymy ubrania podczas zabawy.

Projekt Archiwum Społeczne z Plusem – to młodzieżowy projekt społeczny, realizowany w ramach programu Równać Szanse Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Młodzieżowa grupa 12 osób wcielała się w rolę detektywów-dziennikarzy. Młodzi ludzie po przejściu kursu dziennikarza gromadzili stare fotografie, wspomnienia, nagrane relacje oraz dokumenty życia społecznego. Młodzi wkroczyli na obszar całej gminy, ocalając historie życia codziennego, dzieje lokalne i opowieści zwykłych ludzi. We współpracy z dorosłymi: sołtysami, radnymi, wójtem, pracownikami urzędu gminy, lokalnymi organizacjami czy rodziną wyszukiwali osób, których historia jest bezcenną opowieścią. Realizacja projektu ma na celu ocalenie od zapomnienia historii zapisanej we wspomnieniach, przeżytej i doświadczonej przez zwykłych ludzi, których losy kryją się w cieniu wielkich wydarzeń i wielkich postaci. To znakomity sposób na ocalenie mikrohistorii, które są dla nas ważne gdyż dotyczą naszego bezpośredniego otoczenia – rodziny, szkoły, ulicy, sołectwa.

Zapraszamy także na rozpoczynające się 22 sierpnia warsztaty muzyki etnicznej oraz beatboxu szczegóły pod linkiem: https://www.sgpp.org.pl/wakacyjne-warsztaty-dla-dzieci-i-mlodziezy-ze-stowarzyszeniem/

Osoby do kontaktu: Izabela Wrona (Kisiel) tel. 41 272 16 14 wew. 140, Dominika LipaMonika Kardaś, Izabela Jasztal.

Projekt pn. „Kulturowo kolorowo – pokoloruj się na Plus” jest realizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Projekt „Archiwum Społeczne z Plusem” prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button