AktualnościWolontariat

Wolontariat sportowy w Pawłowie i Bodzentynie – od wolontariatu do kariery

W ramach partnerstwa na rzecz wolontariatu sportowego powstałego w wyniku programu „Liderzy dla młodzieży” w Bodzentynie 15-16 grudnia 2017 r. odbyło się szkolenie dla młodzieży pn. „od wolontariatu do kariery”. W szkoleniu wzięła udział młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie oraz młodzi członkowie Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus. 

Kilkunastu osobowa grupa młodzieży z Pawłowa i Bodzentyna przez dwa dni uczyła się kim jest wolontariusz, jakie ma prawa i obowiązki, czym jest sukces, jak udzielić pierwszej pomocy, jak prawidłowo się zaprezentować i inne. Wierzymy, że zdobyte informacje posłużą młodym ludziom na drodze ku osiągnięciu wyznaczonych przez siebie celów. Na zakończenie dwóch intensywnych dni młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie uczyła młodzież z Pawłowa posługiwać się bronią, niesamowite przeżycia zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy znaleźli się na strzelnicy.

Partnerstwo na rzecz wolontariatu sportowego w województwie świętokrzyskim powstało z inicjatywy absolwentów świętokrzyskiego programu Liderzy dla młodzieży. Celem partnerstwa jest inicjowanie i rozwój współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami i osobami zaangażowanymi w rozwój wolontariatu na terenie województwa świętokrzyskiego, co prowadzi do animowania działań na rzecz młodzieży w województwie, a także stworzenie stałej grupy wolontariuszy współpracujących z partnerami przy organizacji imprez sportowych.

Partnerstwo w swej idei ma służyć promocji wolontariatu oraz pozytywnych zachować w sporcie, podniesieniu społecznej świadomości na temat wolontariatu sportowego i korzyści wynikających z tej formy zaangażowania wśród młodzieży, integracji środowiska sportowego województwa świętokrzyskiego oraz włączaniu młodych ludzi w realizację projektów o charakterze lokalnym. Pośrednio ma ono służyć wsparciu młodych ludzi w ścieżce rozwoju ich kompetencji społecznych.

Do partnerstwa zainicjowanego przez Fundację Proland Sport z Magdaleną Tusień-Kuzką na czele oraz Izabelą Kisiel prezesem Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus włączyli się także: Lokalna Grupa Działania „Wokół Łysej Góry” – Ania Łubek, Stowarzyszenie OstrowerSebastian Majewski, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w BodzentynieMarcin Sikorski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w StarachowicachKrystian Sadza, Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice – Ireneusz Gwóźdż.  

Partnerstwo jest efektem Świętokrzyskiego Programu Rozwoju „Liderzy dla Młodzieży” powstałego z inicjatywy Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa i realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów.

Galeria zdjęć ze szkolenia „od wolontariatu do kariery”. Fot. Izabela Kisiel.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button