Aktualności

Zapisy: Warsztaty „Gmina Pawłów w obiektywie”

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych fotografią bądź kulturalno-historyczną przeszłością Pawłowa na warsztaty i plenery fotograficzne. Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus rozpoczyna realizację projektu pn. „Gmina Pawłów w obiektywie”.  Ogłaszamy, także konkurs na najpiękniejsze zdjęcie dla wszystkich miłośników gminy Pawłów.

Warsztaty przeznaczone są dla fotoamatorów, którzy w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Nauczysz się nie tylko obsługiwać swój aparat, ale również, a może przede wszystkim, patrzeć na świat w swój własny, wyjątkowy sposób. Poznasz też podobnych sobie ludzi, pasjonatów fotografii. To także znakomita forma spędzenia czasu dla osób początkujących. Jeśli dopiero zaczynasz fotografować, dowiesz się na co zwrócić uwagę kupując aparat fotograficzny. Podczas warsztatów uczymy się od mistrzów fotografii i od siebie nawzajem, zajęcia poprowadzą pracownicy Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poznamy techniki fotografii, a wiedzą teoretyczną wykorzystamy w sesjach plenerowych. Plener w ramach projektu ukaże nam niesamowitą historię gminy Pawłów, gdzie istniało 12 dworków ziemiańskich z których wywodzili się̨ bohaterowie walk narodowowyzwoleńczych. Tym szlakiem – Szlakiem Dworków, Folwarków i innych historycznych zabytków Gminy Pawłów – podążamy w ramach warsztatów fotograficznych. Zapraszamy  osoby w wieku od 14 do 34 lat do wypełnienia karty zgłoszeniowej. To będzie kolejna niezapominania przygoda z Plusem! Obowiązuje limit 12 miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział bezpłatny. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: kontakt@sgpp.org.pl, tytułem: warsztaty fotograficzne.

Dodatkowo już teraz ogłaszamy gminny konkurs fotograficzny „Gmina Pawłów w obiektywie”, w którym udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani, również uczestnicy warsztatów. Czekamy na fotografie miejsc, obok których nie można przejść obojętnie. Drodzy mieszkańcy, chwyćcie zatem aparaty w ręce, rozejrzyjcie się wokół i zatrzymajcie na fotografiach to, co waszym zdaniem najpiękniejsze i warte pokazania w naszej gminie! Nagrody czekają! Więcej informacji oraz regulamin konkursu już wkrótce.

Uczestnicy będą autorami ciekawej strony internetowej www.welove.pawlow.pl, na której umieścimy zdjęcia powstałe w ramach projektu.

Projekt organizowany przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus w ramach programu Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw – II edycja, Stowarzyszenia Integracja i Rozwój oraz Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży.

KARTA ZGŁOSZENIOWA

ZGODA RODZICA/OPIEKUNA

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button