AktualnościInwestycje

Umowa na przebudowę boiska w Rzepinie podpisana!

W piątek, 23 czerwca, podpisaliśmy umowę na przebudowę boiska w Rzepinie. Stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie w kwocie 240 tys. na realizację inwestycji.

Pozyskane środki pochodzą z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wykonawcą przedsięwzięcia jest radomska firma „RAD-BUD”. Z pracami ruszamy już niebawem, a ich zakończenie wg umowy do 31 października. To pierwsza tak duża inwestycja Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus.

Procedura pozyskania środków finansowych na ten cel wiązała się z dosyć skomplikowanymi wymaganiami. Nie poradzilibyśmy sobie bez zaangażowania Wójta Gminy Pawłów – Pana Marka Wojtasa, który zapewniła nam fachową pomoc przy każdym z etapów tej inwestycji. Dlatego serdecznie dziękujemy. Aby wybrać wykonawcę tej inwestycji zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie procedury zamówień publicznych, co związane jest z szeregiem wymagań prawnych. Wyrazy uznania dla Pana Radosława Wojteczka, który z niebywałą precyzją pomógł nam przy jej przeprowadzeniu. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej z Łagowa, dzięki któremu w ogóle mieliśmy możliwość pozyskania dofinansowania. Podziękowania składamy także, pozostałym osobom, które cały czas są zaangażowane w realizację przedsięwzięcia.

Przed nami realizacja inwestycji, spodziewamy się że już końcem października mieszkańcy będą mogli korzystać wybudowanego boiska sportowego. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy się przyczynić do poprawy warunków gminnej infrastruktury sportowej.

Jako organizacja pozarządowa, zdarza się że możemy pozyskać środki których samorząd, ze względu na swój status prawny, pozyskać nie może lub może ale w mniejszym stopniu niż NGO. Dlatego działamy, a to że w swoim działaniu możemy liczyć na wsparcie samorządu to dla nas duży PLUS. Pan Wójt dostrzega rolę organizacji pozarządowych to natomiast ogromny PLUS dla całej gminy Pawłów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button