Aktualności

Turniej Piłki Siatkowej dla Młodzieży „Siatkówka Pasja i Nauczycielka” Rozegrany!

W dniu 15.09.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej dla Młodzieży pod hasłem „Siatkówka Pasja i Nauczycielka” realizowany w ramach młodzieżowego programu grantowego Mania Działania. Organizatorem wydarzenia była grupa Victoriavolley, w której skład wchodzą: Izabela Jasztal, Izabela Kosmala, Przemek Bzymek, Karolina Rusin, Aleksandra Kusiak, Maria Skrzeczyna, Marta Wojteczek, Patrycja Lipa , Julia Kozieł. Współorganizatorem było Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus.

W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn mieszanych pod opieką nauczycieli w następujących składach:

PSP Chybice: Małgorzata Bryła, Natalia Jagiełło, Luiza Rydzowska, Karina Kosiarska, Oliwia Linek, Wiktor Ryś, Dawid Jarosz – opiekun Danuta Zieja.

PSP Pawłów:   Katarzyna Góra, Klaudia Jasztal, Małgorzata Zieja, Joanna Kruk, Daria Rutkowska, Marcin Kwiecień, Daniel Latała  –  opiekun Anna Tokarska.

SGO Rzepin:   Karolina Cioroch, Maja Maciąg, Zuzanna Arczewska, Eryka Niedzielska, Karol Dudek, Jakub Miernikiewicz  –  opiekun Marta Dudek.

Rzepin Team Jagoda Orczyk, Zuzanna Wrona, Paulina Kusiak, Aleksandra Lefek, Jakub Jabłoński, Piotr Styczyński  –  opiekun Marta Dudek.

The Barbies and Kens:  Maria Skrzeczyna, Marta Wojteczek, Agata Milanowska, Zuzanna Dudzic, Roksana Klamczyńska, Marcin Teliga, Kacper Wzorek  –  opiekun Zbigniew Śmigielski.

Na początek było przywitanie i oficjalne rozpoczęcie. Potem drużyny rozegrały mecze według systemu „każdy z każdym”. Rozgrywki były emocjonujące. W zawodnikach było widać zaangażowanie i pasję.  Cały turniej przebiegał w miłej atmosferze. Nie było nudy! By umilić czas ,w oczekiwaniu na dekorację drużyn dziewczyny z „The Barbies” Marysia Skrzeczyna i Marta Wojteczek zaprosiły uczestników do tańca. Wszyscy pod ich wodzą zatańczyli belgijkę i taniec projektowy Manii Działania. O słodkie zakończenie turnieju zadbali nasi wolontariusze Izabela Tokarska, Wiktoria Maciąg i Wiktoria Jurzyńska. Dziewczyny dopilnowały by każdy uzupełnił spalone kalorie, rozdając uczestnikom słodką niespodziankę, czyli pączki z Piekarni „Kruszynka” z Pawłowa. Każdy z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy czekał na zakończenie. Nastąpiła dekoracja drużyn, podczas której nagrodzeni zostali również wyróżniający się zawodnicy z poszczególnych teamów. Drobne upominki wręczone zostały również nauczycielom.

Klasyfikacja ostateczna wyglądała następująco:

I Miejsce – PSP Chybice — Wyróżniający się zawodnik: Karina Kosiarska

II Miejsce – SGO Rzepin — Wyróżniający się zawodnik: Jakub Miernikiewicz

III Miejsce – The Barbies and Kens — Wyróżniający się zawodnik: Zuzanna Dudzic

IV Miejsce – Rzepin Team — Wyróżniający się zawodnik: Paulina Kusiak

V Miejsce – PSP Pawłów — Wyróżniający się zawodnik: Katarzyna Góra

Serdecznie dziękujemy sponsorom naszego wydarzenia, którzy wspierali nas finansowo. Dzięki nim mogliśmy adekwatnie docenić i nagrodzić uczestników. Podziękowania kierujemy dla: Delikatesów De Lux, Piekarni „Kruszynka” z Pawłowa, Piekarni Mister, Księgarni Aspol, Klubu Fitness Endorfina, Instal-Serwis Krzysztof Lipa, Zakład Nagrobkowy Stanisław Jasztal, Kronika Pawłowska. Wsparcie również uzyskaliśmy od człowieka orkiestry o wielkim sercu, Radnej Młodzieżowego sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz członkini Stowarzyszenia Gminny Pawłów Plus Dominiki Lipy. To piękne, że spotkaliśmy się z taką przychylnością lokalnych firm. Dziękujemy za przychylność i udostępnienie Sali gimnastycznej Dyrektorowi PSP w Chybicach Panu Dariuszowi Linkowi. Serdecznie Dziękujemy. Podziękowania kierujemy również do naszego coacha projektowego i fotografa turnieju Izabeli Wrony, która zawsze nas wspierała i pomagała.

Podsumowując „Wszystko co dobre szybko się kończy” tak było też w tym przypadku, całe wydarzenie zakończyło się błyskawicznie jednak towarzyszące uczestnikom emocje, uśmiechy i zadowolenie pozostanie z nami na długo. W meczach było widać zaangażowanie zawodników i ogromną pasję. To właśnie ona sprawiła, że znaleźli się na Chybickim boisku właśnie 15 września. W myśl hasła turnieju „Siatkówka Pasja i Nauczycielka” myślę, że zawodnicy pełni pasji zdobyli nowe doświadczenie, które dało im porządną lekcję siatkówki, a cały turniej stanął w roli nauczycielki. Był to pierwszy taki turniej w gminie Pawłów, ale na pewno nie ostatni. Do zobaczenia za rok na siatkarskim parkiecie!

Izabela Jasztal – liderka grupy Victoriavolley

Film podsumowujące

Zdjęcia z wydarzenia pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2142929912633250&type=1&l=e2743535dd

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button