AktualnościMania Działania

Program dla młodzieży „Mania Działania” w Pawłowie

„Mania Działania” to program grantowy dla nieformalnych grup młodzieżowych, stworzony przez Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży „Farma”, która po raz pierwszy wdrożyła program w 2011 roku. W 2018 roku po raz kolejny program będzie realizowany w województwie świętokrzyskim, a po raz pierwszy w gminie Pawłów.  To  jeden z niewielu w Polsce programów, w ramach którego młodzi ludzie samodzielnie aplikują o środki finansowe oraz samodzielnie realizują wymyślone przez siebie projekty społeczne.

Projekt „Mania Działania” będzie realizowany na terenie gminy Pawłów i skierowany będzie do młodych ludzi z terenu gminy w wieku 13-25 lat, którzy mają potencjał na bycie liderami społecznymi w swoim środowisku, chętnie działają na rzecz lokalnej społeczności, wykazują inicjatywy w działaniu, mają kreatywne pomysły i zdolność do ich realizacji.  Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy oraz innych młodych ludzi, którzy są aktywni i moją pomysł na działanie.

Zadanie będzie realizowane poprzez działania doradczo-szkoleniowe i przyznanie dwóch grantów po 1000 zł na realizację lokalnych inicjatyw przez grupy młodzieżowe. Młodzi ludzie będą mieli szanse na realizację projektów w dowolnej ze sfer pożytku publicznego. Grupy młodzieżowe zgłaszające projekt powinny liczyć od 3 do 15 osób. Nabór młodzieżowych projektów przeprowadzi Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus.

Dzięki Mani Działania, młodzi ludzie mają szanse zaistnieć w środowisku lokalnym, zaczerpnąć wiedzy na temat projektów społecznych, zrealizować swój własny projekt, nauczyć się samodzielności, podejmowania decyzji, poczuć siłę sprawczości i działać na rzecz całej młodzieży z terenu gminy Pawłów. Ponadto twórczo i aktywnie spędzą czas zdobywając wiedzę oraz umiejętności potrzebne do funkcjonowania w grupie.

W poprzednich edycjach Programu młodzież otrzymała dofinansowanie m.in. na organizację warsztatów kulinarnych dla wychowanków domu dziecka, pomalowanie przystanków, organizację warsztatów i pokazu mody, przygotowanie pokazu ASG (Air Soft Gun), warsztaty fotograficzne i malarskie zakończone plenerową wystawą czy organizację spotkania dla miłośników gier RPG (Role Played Games).

Program na terenie gminy Pawłów będzie realizowany od kwietnia do grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje wkrótce.

Zadanie publiczne finansowane jest ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Pawłów, realizowane w ramach programu „Mania Działania”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button