AktualnościInwestycje

Nowe biuro Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus

Od sierpnia do września 2016 r. Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus realizowało projekt pn. „Rozwój i wzmocnienie potencjału nowo-powstałego stowarzyszenia”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki pozyskanym środkom stworzona została oficjalna siedziba organizacji.

Typ projektu to „Realizacja działań związanych z rozwojem organizacji pozarządowej”, ponieważ jesteśmy młodą organizacją działającą dopiero od kwietnia 2016 r. postanowiliśmy spróbować znaleźć środki na wyposażanie lokalu, który został nam użyczony. Udało się! Dostaliśmy dofinasowanie ze środków krajowych, na ten moment projekt został zakończony, jego efekty można zobaczyć w galerii poniżej.

Sercem Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus są ludzie, chcący działać na rzecz gminy Pawłów – są siłą napędową. Gminie potrzeba natchnienia do aktywności i możliwości wzajemnie integracji wśród mieszkańców, chcielibyśmy być tego sprawcą. Ogólnie stowarzyszenia to organizacje pozarządowe przed którymi otwartych jest wiele drzwi do których samorząd wejść nie może ze względów formalnych, należy więc to wykorzystywać. Dlatego jesteśmy! A dlaczego pod taką nazwą? Wyjaśnienia wymaga tylko „PLUS” w nazwie organizacji, który odwołuje do hasła pod którym działamy „dodaj coś od siebie”. Zatem „plus” dlatego, aby dodać coś od siebie. My dodajemy a Ty?

Po to abyśmy mogli dodawać naszej gminie pozytywnych wibracji udało się pozyskać środki na zorganizowanie biura Stowarzyszenia. Już teraz na Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie widnieje szyld naszego Stowarzyszenia, a pokój w którym urzędujemy to dawna siedziba Urzędu Stanu Cywilnego. Zapraszamy do odwiedzin!

Pozyskanie środków na stworzenie biura – to nasz pierwszy mały sukces, każda instytucja siedzibę swoją mieć musi. Zobaczcie zatem jaka jest nasza.

Projekt „Rozwój i wzmocnienie potencjału nowo-powstałego stowarzyszenia” dofinansowany  był ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, w ramach programu pn. Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów kierowanego przez Stowarzyszenie Rozwój i Integracja z Kielc. 

Fot. Izabela Kisiel

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button