AktualnościMania Działania

„Mania Działania” rusza w Pawłowie!

Ruszamy z  Lokalnym Programem Grantowym dla Młodzieży „Mania Działania”. Od dziś do 12 maja grupy młodzieżowe mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy młodzieżowe. Przyznamy dwa granty po 1.000, 00 zł na ciekawe projekty. Program dedykowany jest młodzieży z terenu naszej gminy w wieku od 13 do 25 lat. Zależy nam na promowaniu pomysłów młodych ludzi. W ramach projektu uczestnicy mają możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach, a w działaniu wspierać ich będzie osobisty opiekun.

W ramach programu grupy młodzieżowe w składzie od 4 do 15 osób mogą same aplikować do konkursu o środki finansowe, a następnie zrealizować wymyślone przez siebie projekty społeczne. Jeden projekt może otrzymać maksymalne wsparcie w wysokości 1.000,00 zł na dowolne cele zgodnie z założeniami programu. Projekty mogą zgłaszać grupy min. 4 osób. Dotacje będą przyznane na projekty społeczne, kulturalne, sportowe i edukacyjne zmierzające do aktywizacji środowiska, zwiększenia możliwości spędzania wolnego czasu przez młodzież oraz rozwoju jej zainteresowań.

Formularz wniosku,  należy wypełnić i odesłać na adres: kontakt@sgpp.org.pl lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Pawłowie w Biurze Obsługi Mieszkańców do 12 maja do godziny 15:00.

WNIOSEK_o_dofinansowanie_mania_dzialania_2018 <<< do pobrania.

Jedna grupa może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa projekty, ale tylko jeden z nich może zostać dofinansowany. Grupy uczestniczące w Programie otrzymają Opiekuna, który będzie wspierał młodzież w działaniach projektu zwanego Coachem. Termin realizacji działań musi mieścić się w okresie od 10 czerwca do 20 września 2018 r. Dla przedstawicieli uczestniczących grup przewidziano obowiązkowe, trzydniowe szkolenie w pierwszej połowie czerwca 2018 – weźmie w nim udział jedna osoba z grupy.

Szczegółowe informacje w Regulamin Lokalnego Programu Grantowego 2018 ost<<do pobrania (PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!!)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w Świetlicy Środowiskowej nad remizą OSP 25 kwietnia o godz. 14.00.

Dzięki Mani Działania, młodzi ludzie mają szanse zaistnieć w środowisku lokalnym, zaczerpnąć wiedzy na temat projektów społecznych, zrealizować swój własny projekt, nauczyć się samodzielności, podejmowania decyzji, poczuć siłę sprawczości i działać na rzecz całej młodzieży z terenu gminy Pawłów. Ponadto twórczo i aktywnie spędzą czas zdobywając wiedzę oraz umiejętności potrzebne do funkcjonowania w grupie.

W poprzednich edycjach Programu młodzież otrzymała dofinansowanie m.in. na organizację warsztatów kulinarnych dla wychowanków domu dziecka, pomalowanie przystanków, organizację warsztatów i pokazu mody, przygotowanie pokazu ASG (Air Soft Gun), warsztaty fotograficzne i malarskie zakończone plenerową wystawą czy organizację spotkania dla miłośników gier RPG (Role Played Games). Zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzednich edycji programu: https://www.youtube.com/results?search_query=mania+dzia%C5%82ania 

Zapraszamy na nasz Funpage: Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus, tam będziemy informować co dzieje się w projekcie.

 

Zadanie publiczne finansowane jest ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Pawłów, realizowane w ramach programu „Mania Działania”.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button