AktualnościMania Działania

„Mania Działania” po raz drugi rusza w Pawłowie!

Po raz drugi ruszamy z  Lokalnym Programem Grantowym dla Młodzieży „Mania Działania”. Od dziś do 22 maja grupy młodzieżowe mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy młodzieżowe. Przyznamy trzy granty po 1.000, 00 zł na ciekawe projekty. Program dedykowany jest młodzieży z terenu naszej gminy w wieku od 15 do 25 lat.

Zależy nam na promowaniu pomysłów młodych ludzi. W ramach projektu uczestnicy mają możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach, a w działaniu wspierać ich będzie osobisty opiekun, zwany coachem.W ramach programu grupy młodzieżowe w składzie od 4 do 15 osób mogą same aplikować do konkursu o środki finansowe, a następnie zrealizować wymyślone przez siebie projekty społeczne. Jeden projekt może otrzymać maksymalne wsparcie w wysokości 1.000,00 zł na dowolne cele zgodnie z założeniami programu.

Projekty mogą zgłaszać grupy min. 4 osób. Dotacje będą przyznane na projekty społeczne, kulturalne, sportowe i edukacyjne zmierzające do aktywizacji środowiska, zwiększenia możliwości spędzania wolnego czasu przez młodzież oraz rozwoju jej zainteresowań.

Formularz wniosku, należy wypełnić i odesłać na adres: kontakt@sgpp.org.pl do 22 maja do godziny 15:00.

wniosek_mania_działania_2019 do pobrania>>>

Jedna grupa może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa projekty, ale tylko jeden z nich może zostać dofinansowany. Grupy uczestniczące w Programie otrzymają opiekuna, który będzie wspierał młodzież w działaniach projektu zwanego coachem.

Termin realizacji działań musi mieścić się w okresie od 26 czerwca do 15 października 2019 r.

Dla przedstawicieli uczestniczących grup przewidziano obowiązkowe, trzydniowe szkolenie w pierwszej połowie czerwca 2019 – weźmie w nim udział jedna osoba z grupy.

Szczegółowe informacje w regulamin_mania_działania_2019 (PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!!) do pobrania>>>

Dzięki Mani Działania, młodzi ludzie mają szansę zaistnieć w środowisku lokalnym, zaczerpnąć wiedzy na temat projektów społecznych, zrealizować swój własny projekt, nauczyć się samodzielności, podejmowania decyzji, poczuć siłę sprawczości i działać na rzecz całej młodzieży z terenu gminy Pawłów. Ponadto twórczo i aktywnie spędzą czas zdobywając wiedzę oraz umiejętności potrzebne do funkcjonowania w grupie.  W poprzednich edycjach Programu w Gminie Pawłów młodzież otrzymała dofinansowanie m.in. na organizację turnieju siatkarskiego, zumby na świeżym powietrzu, kursu samoobrony dla kobiet.

Zapraszamy na nasz Funpage: Mania Działania Pawłów oraz Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus, tam będziemy informować co dzieje się w projekcie.

Zadanie publiczne dofinansowane jest ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Pawłów, realizowane w ramach programu „Mania Działania”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button