Aktualności

Hunt Run 2018 – Stowarzyszenie na najdzikszym biegu sezonu

Przedstawiciele drużyny Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus 30 czerwca i 1 lipca 2018 r. wzięli udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami Hunt Run 2018 w Białce Tatrzańskiej. Hunt Run to ekstremalny event – najdzikszy bieg sezonu na 6 lub 12 km, który przenosi umysł w stan walki o przetrwanie. Na trasie poznajesz swoje granice, swoje mocne i słabe strony. W wydarzeniu wzięło udział blisko 3,5 tys. osób z całej Polski.

Do wspólnego wyjazdu członkowie drużyny Stowarzyszenia zapisali się już w grudniu, po wspomnieniach z zeszłorocznej edycji Hunt Run w Bałtowie. Tym razem wydarzenie odbyło się w Białce Tatrzańskiej, 270 km od Pawłowa. Odległość nie sprawiła kłopotu, ponieważ drużyna zorganizowała transport, wesoły 30-osobowy autokar, z mieszkańcami gminy Pawłów, Starachowic, Bodzentyna i Jędrzejowa. Organizatorzy nie mogli dać wiary. Po drodze zabieraliśmy, także osoby poszukujące transportu, którzy zamierzali startować w biegu. Nie obyło się bez pozytywnych komentarzy w stronę Stowarzyszenia zwracając uwagę na liczną drużynę, wspólny autokar oraz chęć zabrania innych biegaczy.

Nasi zawodnicy w sobotę wzięli udział w biegu na 12 km, część z nich wystartowała w niedziele na dystansie 6 km. Nocowali w namiotach gdzieś w połowie stoku narciarskiego, w tzw. Strefie Mocy przy 8 stopniach, gdzie słychać szczekanie zębów i muzykę do 5 nad ranem. Łatwo nie było. Na trasie błoto po kolana, ciemne, ciasne tunele, górskie lodowate strumienie, gęste lasy, ściany o wysokości ok. 2 metrów, opony, worki z piachem, podbiegi, czołganie, zjeżdżanie, wdrapywanie. Bieg wymagał dużej determinacji, wytrzymałości fizycznej i psychicznej.

Zaskakujący był fakt, że II miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Rafał Orczyk z Kałkowa – reprezentujący Stowarzyszenie – z wynikiem 1:58 h. Drużynowo Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus zajęło 8 miejsce.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button